Lovci duchů

„Paráda! Stará Nováková zaplatila za toho svýho manžela,” zajásal Šejdíř, když zkontroloval na telefonu stav účtu.
„Hele, nepřijde ti, že už to trošku přeháníme?” zeptal se parťáka Strašpytel.
„Ani ne,” odpověděl Šejdíř a zašklebil se. „Ta babka byla úplně senilní. Vždyť si pomalu ani nepamatovala jeho jméno. Pořád říkala jenom ‘můj drahý’ nebo ‘můj zesnulý manžel’.”
„Já jenom… víš, že si někdy připadám jako grázl,” nenechal se odbýt Strašpytel. „Teď to ale bylo jiný,” dodal po chvíli.
„A v čem jako? Přijdeme, uděláme divadýlko a lidi si myslí, že jsme je zbavili ducha. Tak zaplatí. A ono jim to pak třeba i pomůže v hlavě,” snažil se ho přesvědčit Šejdíř, který stále upíral oči na displej.
„No, já jsem ale u paní Novákové opravdu něco cítil,” zamumlal Strašpytel nervózně. „Jako by tam opravdu ještě něco bylo. Nebo spíš někdo. Třeba to byl právě ten Josef Novák.”
Šejdíř upustil mobil a vyděšeně zíral na svého parťáka. „Jak víš, jak se jmenoval?”
Na telefonu, v kolonce Zpráva pro příjemce, stálo čitelně „Za Jozífka”.

***

Lovci duchů jsou skupinou nadšenců do staré techniky. Vlastní starý přístroj, který je podle návodu na měření spirituální aktivity a vyhánění duchů. Jenže lovci duchů jsou také pěkní podvodníčci. Jejich přístroj nefunguje a oni to moc dobře ví. Jen jejich důvěřiví zákazníci to neví. A tak se skupince poměrně solidně daří vydělávat na lidské důvěřivosti a placebo efektu.
Jenže co když se světla přístroje opravdu rozsvítí a přístroj začne něco přijímat? Jak se postaví Lovci duchů z Prahy ke skutečnosti, že možná vše není tak, jak si mysleli?

Hra skupiny nazvané Lovci duchů bude plná setkání s nadpřirozeném na různých místech Prahy. Úkolem Lovců bude řešit tato různá setkání dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A to mnohdy pomocí jejich zvláštního přístroje, který budou mít celou dobu k dispozici. Půjde především o konverzační setkání s cizími postavami, ale skupina se nevyhne ani akčním momentům.

Ukázkové archetypy:
S následujících archetypů můžete vycházet při tvorbě vaší postavy. Samozřejmě ale můžete přijít s úplně něčím jiným dle vašich představ…

Vůdce
Lovec, který to všechno vlastně dal dohromady a na kterého všichni spoléhají, že právě on bude řešit komunikaci obecně. Vůdce je rozený řečník a silou své osobnosti a jazyka spojuje jednotlivé osoby týmu dohromady.
Lovec, který to všechno vlastně dal dohromady a na kterého všichni spoléhají, že právě on bude řešit komunikaci obecně. Vůdce je rozený řečník a silou své osobnosti a jazyka spojuje jednotlivé osoby týmu dohromady.

Technonerd
Člen skupiny, který bude mít návod našprtaný co nejdříve. Bude se šťourat v přístroji a snažit se pochopit, jak celá ta věc funguje. Bude to on, kdo přístroj především ovládá a kdo říká ostatním, co mají dělat, aby jim ta věc „neřápla mezi prsty“.

Okultista
Pokud se budete ptát na nadpřirozené úkazy, bude to vědět právě on. Tohle je ten člověk, který zná většinu legend, pověstí a přečetl i okultistické svazky. Právě on bude vědět, o jakého ducha půjde a pokud ne, bude vědět, jak to rychle zjistit.

Dříč
Potřebujete někoho, kdo bude tahat těžké věci. Je tady dříč. Potřebujete někoho, kdo se za vás postaví, když vám chtějí rozbít obličej? Je tady zase dříč. Tenhle člověk je tady od fyzické práce. Ví to a je s tím vlastně zcela spokojený.

Komik
Komik je šprýmař skupiny. Je to ten, co těžké situace zlehčí a je to taky ten, co dokáže rozbít dobrý moment. Někdy je jako slon v porcelánu, ale ostatní ho mají rádi. Je vlastně takovým maskotem skupiny. Bez jeho vtipů by to nebylo ono.

Šejdíř
Šejdíř je ten, kdo vymýšlel celá ta divadélka. Narafičit falešné důkazy, udělat divadélko, zařídit rekvizity. To všechno moc dobře umí. A i když se situace mění, stále platí, že je ten nejlepší lhář pod sluncem.

Kamarád
On je v tom celém jenom kvůli svým kamarádům. Nebere ho ani technika, ani okultismus a vlastně ani peníze. Jen prostě chtěl dělat věci se svými kamarády. A je mu vlastně pořád jedno, o co jde. Hlavně, když je s kamarády.

Strašpytel
Tenhle člověk tady vlastně ani nechce být. Bojí se, že lidi přijdou na to, že vše byl podvod. Bojí se, že by na všech těch duchařských věcech mohlo být něco pravdy. A hlavně se bojí, že se z toho už nikdy nedostane. Tenhle člověk je prostě plný obav a strachu.

Fanatik
Celá tahle záležitost je dílem něčeho většího. Fanatik tomu alespoň věří. Věřil, že konají dobro a věří tomu i teď. Světu je bez těch nelidských bytostí lépe. Jsou porušením přirozeného řádu věcí! Tak pryč s nimi!!!

Beránek
Tenhle člověk by se rozdal. A to i mrtvým. Dělal všechno pro to, aby lidé byli spokojení. A bude to dělat i pro lidi, co jsou už po smrti. Vždyť lidi budou milejší a spokojenější, když dostanou, co chtějí, ne?